Пам`ятка з підготовки
до ДПА
Що робити, якщо очі втомилися
Під час підготовки до іспитів збільшується навантаження на очі. Якщо втомилися очі, то це означає, що втомився і й організм: йому може не вистачити сил для виконання екзаменаційного завдання. Потрібно зробити так, щоб очі відпочили. Отже, виконай дві вправи:
1. Подивися поперемінно вгору-вниз (15 сек.), ліворуч-праворуч (15 сек.);
2. Намалюй очима своє ім`я, по батькові, прізвище;
3. Поперемінно фіксуй погляд на будь-яокму предметі (20 сек.), потім – на аркуші паперу перед собою (20 сек.);
4. Намалюй квадрат, трикутник (спочатку за годиннковою стрілкою, потім – проти неї).
Як психологічно підготуватися до іспитів
Для того щоб у кризовій ситуації не втрачати голови, необхідно під час підготовки до іспитів не ставити перед собою надзавдань для досягнення надмети. Не варто чекати, доки ситуація стане катостофічною. Готуватися до неї краще спокійно. Починай готуватися до іспитів задалегідь, потроху, поетапно. Починай з найпростішого!
І не забудь, що перед іспитом не слід надто багато їсти.
Навчися виконувати кілька простих вправ, які знімуть внутрішнє напруження, розслаблять і навіть трохи поліпшити настрій.
Взявши білет (або перед початком письмової роботи), сядь зручно, розпрями спину. Зосередься на словах "Я спокійний”. Потім знову 5-6 разів промов слова: "Ліва рука важка”. Потім повтори: "Я спокійний”.
Насамкінець стисни кулаки, зроби глубокий вдих і видих. Потім усе спочатку, але "важчити” мають ноги.
Не забудь, що перед іспитом потрібно обов`язково добре виспатися.
Дихальні вправи теж допомагають зняти напруження. Спробуй засвоїти декілька нескладних прийомів.
Сядь зручно.
1 фаза (4-6 сек): глибокий вдих через ніс.
2 фаза (2-3 сек): затримка дихання.
3 фаза (4-6 сек): повільний, плавний видих через ніс.
4 фаза (2-3 сек): затримка дихання тощо.
Вправу виконують протягом 2-3 хвилин.
Який вигляд треба мати на екзамені
Намагайся уникнути надто яскравих, кричущих поєднань кольору в одязі, занадто зухвалих деталей костюма, щоб не викликати роздратування в людей, з якими ти вступатимеш у контакт під час іспиту. Ніколи не забувай про необхідність почуття міри. Нічого зайвого!
Як поводитися під час іспиту
Якщо екзаменатор – людина енергійна, то твоя млява, тиха відповідь з великою кількістю пауз може його розчарувати. Якщо ж екзаменатор – людина спокійна, врівноважена, то ти ризикуєш викликати в нього неусвідомлене невловолення надто жвавою мімікою, жестикуляцією та гучним голосом. Ніколи не забувай про необхість почуття міри. Нічого зайвого!
Ти готовий! Ти зібраний!
Ти впевнений в успіху!
Пам`ятай, що віра в успіх – це половина успіху!
Не попішай відповідати чи здавати свою роботу. Відклади її вбік. Заплющ очі й зосередься. Ти нічого не хочешь додати до своєї відповіді? Пам`ятай, що найсвіжіші думки приходять після того, як лист запечатано. Якщо тобі більш нічого не спало на думку, то можеш іти відповідати.
А якщо провалився?
Зпам`ятай: сильні особистості, помиляючись, мужньо визнають свої помилки. Але визнання помилки не є переконанням у своїй неспроможності. Просто ця спроба не вдалася. А кожна невдала спроба – ще один крок до успіху. Тобто боязкий, невпевнений рух – це все-таки краще, ніж повна бездіяльність.
Нічого немає страшного в тому, що ти матимеш забагато роботи. Це буде завтра. А сьогодні відпочивай. Вже потім, проаналізувавши причини невдачі, визнач шляхи її подолання.
Пам`ятай: не помиляється той, хто нічого не робить!