27 листопада 2015
Тема Голодомору 30-х років не може залишити байдужою жодну чесну людину. Це найстрашніша сторінка української історії. Четвертий тиждень листопада кожного року в нашій країні поминальний день по жертвам Голодомору 1932-1933рр. та політичних репресій. В цей день всі свідомі українці запалять свічки пам’яті на своїх підвіконнях.
27 листопада відбувся День пам’яті і в багатопрофільній гімназії №25. В кожному класі запалили свою свічку для світлої пам’яті убієнних голодом та політичними репресіями.
В молодших класах на класних годинах, вчителі розповідали дітям про ціну хліба, що він є символом життя і перемоги над молохом голоду. У старших класах відбулися години – реквієм, години пам’яті :»Біль душі людської», «Скорботна свічка пам’яті святої», «Чорна сповідь моєї Вітчизни» , «Жнива скорботи».
Діти слухали спогади очевидців «наймаштабнішої трагедії» 20 століття, ознайомилися з літературою, в якій представлені матеріали, зафіксовані на території Луганської області й описують події саме на цих теренах. Діти читали вірши Д.Білоуса «Ти кажеш не було голодомору», А.Листопад «Остання колискова», слухали пісню О.Білдозір «Свічка». Для учнів гімназії була оформлена книжкова виставка «Тема голодомору в художній літературі», на якій представлені твори Василя Барки «Жовтий князь», проза Василя Стефаника, Олеся Гончара, Григорія Тютюника, Володимира Дрозда, М.Олефіренка та інші….
Після проведення заходів діти нашої гімназії дали обіцянку передати знане прийдешнім, щоб світла пам’ять спокутувала несправедливе замовчування минулого, бо життя людське – найсокровенніший дар Божий, і кожне – дорожче над усі цінності земні й небесні, і кожне має зберігатися в пам’яті поколінь і нинішніх і грядущих, бо ми – люди.
Тютюнікова О.А.
Огдяд фото
|